Zaproszenie na konferencję „Epischool – pokonajmy bariery razem”

Szanowni Państwo,

 

         w imieniu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka chciałabym serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w konferencji Epischool – pokonajmy bariery razem! odbywającej się w dniu 29.09.2017 w Warszawie. Konferencja rozpocznie się o godz. 09.00 w Sali Paryż PGE Narodowego przy Alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa. Jest ona skierowana do przedstawicieli szkół: dyrektorów, nauczycieli i innych pracowników oświaty. Niniejsza konferencja stanowić będzie podsumowanie dwuletniej współpracy Fundacji IMiD z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Univerzita Palackého v Olomouci oraz  Royal College of Surgeons in Ireland w ramach projektu Epischool – pokonajmy bariery razem! Celem projektu jest poruszenie ważnych aspektów funkcjonowania uczniów z epilepsją w środowisku szkolnym. Podczas konferencji rozdawane będą materiały powstałe w ramach jego trwania, tj. raport z badań, poradnik dla nauczycieli, przykładowe scenariusze zajęć oraz publikacje dla dzieci i młodzieży. Konferencja organizowana jest we współpracy z Zespołem ds. Promocji Zdrowia w Szkole Ośrodka Rozwoju Edukacji.

W ramach konferencji poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  1. Padaczka w ujęciu neurologicznym jako najczęściej występująca choroba neurologiczna u dzieci i młodzieży.
  2. Społeczny problem odbioru epilepsji.
  3. Stan przygotowania wychowawców klas do pracy z uczniem z padaczką na podstawie wyników badań zaprezentowanych w raporcie.
  4. Stan przygotowania nauczycieli wychowania fizycznego oraz ogólnej wiedzy dotyczącej aktywności fizycznej w stosunku do ucznia z padaczką – porównanie w Polsce i Czechach.
  5. Epilepsja i edukacja w Irlandii.
  6. Panel dyskusyjny pt. „Padaczka i szkoła – jak razem pokonać bariery?” z udziałem specjalistów krajowych i międzynarodowych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia do 28 września (agnieszka.michalska@imid.med.pl
tel. 22 32 77 423). Szczegółowy program konferencji jest załączony do pisma.

 Z poważaniem,
Dorota Kleszczewska
Prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka

Czytaj dalej Zaproszenie na konferencję „Epischool – pokonajmy bariery razem”

Wideo EEG 24 godzinne można wykonać w Warszawie

Badanie EEG prowadzone w Kielcach można teraz wykonać w Legionowie, informacje pod nr telefonów: 721 55 24 24 lub 600 05 19 17

oraz w Warszawie w Instytucie Konsultacyjno  – Terapeutycznym Inversa przy ul. Bukowińskiej 26B. W razie potrzeby badania są wykonywane  w soboty i w niedziele, również w domu pacjenta. Cennik na stronie internetowej Instytutu: www.inversa.com.pl.

Nowy punkt informacyjny

W Warszawie przy Al. Solidarności 93 został otwarty Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością. Po pomoc mogą zgłaszać się zarówno osoby niepełnosprawne, jak i ich opiekunowie.  PIKON współpracuje z instytucjami i organizacjami zajmującymi się problematyką osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinami. Udziela informacji w zakresie:

  • miejsc pomocy, tj. placówek, organizacji
  • kompetencji służb i instytucji z terenu Warszawy
  • uprawnień i przysługujących im świadczeń
  • wsparcia w podejmowaniu ważnych decyzji

ulotka_cieta_a5_ok_druk_2_strona

Turnusy rehabilitacyjne

W lipcu 2016 nasi podopieczni uczestniczyli w dwóch turnusach rehabilitacyjnych w Sarbinowie Morskim. Pobyt w  Ośrodku „Jagoda”, gdzie niezmiennie od lat panuje gościnna i serdeczna atmosfera, daje nam energię na cały rok.sarbinowo

Polska premiera książki

marihuana okladka

Na polskim rynku właśnie ukazuje się książka Davida Casaretta:  „Marihuana medyczna. Doświadczenia lekarza praktyka”. Autor, ceniony lekarz i naukowiec, przekazuje zdobytą wiedzę i doświadczenie na temat leczenia medyczną marihuaną. Obiektywnie odnosi się do jej zalet i wad. Książka zawiera informacje naukowe, a jednocześnie jest ciekawa i trzyma w napięciu. Polecana dla pacjentów i lekarzy. Trwa subskrypcja przedpremierowa w niższej cenie. Zamówienia można składać pod adresem:  ksiazka@fundacjakrokpokroku.org.pl

MEDYCZNA MARIHUANA Doświadczenia Lekarza Praktyka – David Casarett_próbka tekstu