Zarząd

garnitury-webIwona Sierant – prezes zarządu

„Jestem nauczycielką i mamą czwórki dzieci. Jedno z nich choruje na padaczkę. Chciałabym dzielić swój czas i doświadczenie z osobami, które potrzebują wsparcia.”

Krystyna Kałuża – wiceprezes zarządu

Mama Marka, który od czwartego roku życia choruje na padaczkę.

Z jej doświadczeń wynika jak trudno jest uzyskać dla chorego dziecka odpowiednią opiekę medyczną i dydaktyczną.

„Od kilku lat walczę z przeciwnościami losu. Staram się żyć w miarę normalnie, ale w pojedynkę jest to trudne. Uważam, że razem możemy zrobić coś dobrego dla naszych dzieci. Dlatego z grupą życzliwych ludzi założyliśmy Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę.”

Jolanta Kula – skarbnik

„Wychowuję chłopca chorego na padaczkę i zespół Aspergera. Jestem otwarta na każdą wymianę doświadczeń, porady i uwagi. Ze stowarzyszeniem czuję się o wiele silniejsza.”

Agnieszka Jarosławska – członek zarządu

„Jestem mamą nastolatki, która zachorowała na padaczkę w wieku 3 lat. Na drodze dorastania i leczenia mojego dziecka napotykam wiele problemów i barier. Mimo to staram się zachować optymizm i doświadczenie życiowe wykorzystywać do pomagania innym.”

Jolanta Bielicka-Cymerman – prezes honorowy zarządu stowarzyszenia

Pediatra, specjalista neurologii dziecięcej.

Kształciła się i przez wiele lat pracowała w Klinice Neurologii Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Od stycznia 2008 pełniła funkcję ordynatora oddziału neurologicznego w Dziekanowie Leśnym. Specjalizuje się w leczeniu padaczki u dzieci i młodzieży. Jest autorem wielu prac na temat padaczki.